Досвід, переваги, труднощі. Об’єднання територіальних громад.

19.01.2017

18 січня відбулась зустріч голів громад Вовчанського, Двурічанського, Великобурлуцького районів, в якій взяли участь голови районних рад Степанець А.В., Жиліна О.Ф., Турбаба Г.Г., голова Вовчанської районної державної адміністрації Мірошник В.М., голова Дворічанської районної державної адміністрації Приходько В.А. Метою зустрічі було переймання досвіду з організації процесу об’єднання територіальних громад.

Виступаючи перед присутніми голова Вовчанської районної ради Степанець А.В. зазначив, що спроможна територіальна громада – це така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення  питань місцевого значення, тобто, спроможна територіальна громада буде забезпечувати не тільки фінансування бюджетних установ (дитячих садків,  шкіл, амбулаторій та ФАПів, будинків культури), а  й спрямовувати кошти на реалізацію місцевих програм: на ремонт доріг, утримання систем тепло-водопостачання, електрифікацію населених пунктів, розвиток спорту, на реалізацію програм соціального захисту і т. д.

 

Мова йде про добровільне об’єднання і без згоди громади ніякого об’єднання не буде. Необхідно думати не лише про сьогоднішній день, а й про завтрашній, про тих людей, які живуть поруч у сусідніх селах, адже новоутворені громади повинні стати самодостатніми і фінансово спроможними. “І де б не знаходилася центральна територіальна громада, ніхто школи і садочки, амбулаторії і ФАПи закривати не буде,” - наголосив голова Вовчанської районної адміністрації Мірошник В.М.

Перед присутніми виступив та відповів на чисельні запитання голова Старосалтівської громади Коновалов Е.П., яка об’єдналась першою в Харківській області. Він зазначив, що це передусім прямі бюджетні відносини з Державним бюджетом України. Також об’єднана громада набуває таких власних ресурсів, як 60 % податку з доходів фізичних осіб, акцизний податок, податок на прибуток підприємств і фінансових установ комунальної власності, податок на майно, єдиний податок; 25 % екологічного податку, орендна плата за водні об’єкти, 75 % коштів відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та інші.

Такі кошти для громад, що прагнуть змін та розвитку, мають стати хорошим поштовхом для об’єднання. І як зауважив голова Старосалтівської об’єднаної територіальної громади, бути першопрохідцями децентралізації в районі складно і, водночас,  цікаво, але головне - не боятися змін, а ставати на шлях розвитку.

Також Е.Коновалов зупинився на труднощах, які спіткали громаду.


Особливо цікавою темою для голів громад була робота старост. Цікавило, які обов’язки на них покладено, яким чином вони вирішують проблемні питання жителів, чи стали послуги для громадян доступнішими та якіснішими і що стало основним завданням об’єднання територіальних громад. На всі питання відповіла староста Шестаківської громади Житник Л.А.


Підводячи підсумки семінару, голова Вовчанської районної ради Степанець А.В. наголосили на тому, що з децентралізації  розпочинається побудова нової держави і це є шлях до розвитку і управління територіями. Всі мають розуміти, що процес децентралізації є незворотнім, що Україна зможе відродитися тільки тоді, коли відродиться українське село, а село відродиться, пройшовши шлях децентралізації.

Гості висловили вдячність керівникам Вовчанського району за щирий прийом, а також подякували за цікаві, пізнавальні розповіді та конструктивні пояснення.

 

На сайті

Сейчас 58 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!