Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Вовчанської  районної  ради


Верховна Рада

Президент України

Загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області

03.08.2017

2 серпня у Вовчанському районі в смт. Старий Салтів відбулися загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області під головуванням Сергія Чернова, президента Асоціації, голови обласної ради. У роботі загальних зборів Асоціації взяли участь заступник голови Вовчанської районної ради Камінська О.В., члени Правління Асоціації, депутати обласної ради, голови районних рад та голови об’єднаних територіальних громад.

Під час зборів членів Асоціації органів місцевого самоврядування розглядалося питання про ключову складову реформи децентралізації – об’єднання громад.

«В Харківській області процес добровільного об’єднання громад розвивається не надто стрімко. Вибори відбулися лише у 5 громадах. Об’єдналися 28 громад з 458. Їх площа покриває лише 7% площі області.

За процесом об’єднання громад почнеться процес укрупнення районів. Це не така далека й туманна перспектива, як може здаватися на перший погляд. На липень-березень 2020 р. Уряд передбачає затвердження нового адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні.

До цього потрібно вирішити проблему злиття районів, особливо тих, де після об’єднання утворюється лише одна територіальна громада. Потрібно провести оптимізацію повноважень, структури, чисельності райдержадміністрацій районів, територія яких повністю покривається декількома об’єднаними територіальними громадами», - зазначив Сергій Чернов.

В ході зборів обговорювалося питання особливості реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Присутні на засіданні висловили пропозиції підготувати звернення до центральних органів влади з тим, щоб перенести строки запровадження закону та вдосконалення механізму його дії. Оскільки на сьогодні досі немає нормативно-правової бази для коректної реалізації закону.

Про попередні результати діяльності робочої групи з питань формування госпітальних округів під час зібрання представників місцевих рад Харківщини у Вовчанському районі розповів радник заступника голови ХОДА Олександр Галацан.

Головний акцент у своїй доповіді Олександр Галацан зробив на тому, що мережа районних лікарень скорочуватись не буде. А спеціально створена обласна робоча група пропонуватиме формування семи госпітальних округів на Харківщині.

Крім того, розглядалися питання про взаємодію органів місцевого самоврядування з ГУ Державної фіскальної служби та її територіальними органами щодо наповнення місцевих бюджетів, про хід реалізації обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє» та інші питання.


 

На сайті

Сейчас 47 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!