У с. Верхній Салтів Вовчанського району відбувся етнофестиваль «Аланські витоки. Перлини Слобожанщини»

11.09.2017

10 вересня у с. Верхній Салтів Вовчанського району на майданчику біля історико-археологічного музею-заповіднику «Верхній Салтів» відбувся етнофестиваль «Аланські витоки. Перлини Слобожанщини». Це фестиваль, який проводиться другий рік поспіль. Всі, хто побував на цьому святі, змогли поринутись в історію Слобожанщини середніх віків. Кочові племена, які по­змінно жили тут у період iз IV до середини XIII століття, залишили по собі древнє городище, два великi поселення та чимало катакомбних усипалень, що стали першими реальними доказами існування відомої культури — Хазарський каганат. Розкопки тут ведуть уже понад століття, але й понині археологи знаходять рідкісні речі з сивої давнини.

Аланські витоки - це історія та археологія, стародавні та сучасні спортивні змагання, привітні та талановиті жителі Вовчанщини, смаколики та мед від громад Вовчанського району, несподівані знайомства та зустріч зі старими друзями на свіжому повітрі.

На свято завітали почесні гості – голова Вовчанської районної ради А.В. Степанець, заступник голови, керівник апарату Харківської обласної державної адміністрації А.В. Бабічев, голова Вовчанської районної державної адміністрації В.М. Мірошник, директор Департаменту культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації  О.А. Яцина, які урочисто відкрили другий етнофестиваль «Аланські витоки. Перлини Слобожанщини» та побажали усім миру, міцного здоров’я, щастя,  гарного настрою та чудових вражень від сьогоднішнього дня.

У святі взяли участь громади Вовчанського району, які охоче вітали гостей та частували їх своїми смаколиками, ділилися своєю творчістю та по-особливому доповнювали атмосферу свята. Всі презентації громад були неповторні - кожна з особливим характером та своєрідним колоритом.

.

До цієї справи громади поставилися особливо відповідально, адже  експозиції оцінювалися спеціальним журі та відзначалися спеціальними нагородами. Треба віддати належне всім нашим громадам –кожна з них змогла представити щось цікаве та оригінальне, свою особливу родзинку, яка й відзначала її від інших. І за кожну таку родзинку, кожна громада і отримала у підсумку нагороду. Кращою ж було визнано Вовчансько-Хутірську громаду, яка зустрічала гостей Слобожанським рушником -  велетенським бутербродом площею у 2 квадратних метри. Складався цей велетень  зі шматків чорного запашного хліба змащених салом з часником. На його виготовлення пішло 20 буханців хліба  та 10 кілограмів сала з часником. Так що вистачило  не одному десятку любителів  українського стратегічного продукту.


На святі до уваги присутніх були передбачені безкоштовні екскурсії музеєм, до місць ведення археологічних досліджень поховань стародавніх аланів пори Хазарського каганату, до залишків козацької фортеці, Козацького хресту.

Було продемонстровано показ автентичних українських нарядів минулого століття з розповіддю про історію та особливості українського костюма.

.

Також для усіх гостей заходу були організовані показові виступи легкоатлетів, стрільців із лука, змагання між гостями з гирьового спорту, штовхання ядра, метання спису на дальність, на точність, де кожен зміг продемонструвати свої спортивні уміння в різних його видах.


Для присутніх та гостей було організовано виступ творчих колективів художньої самодіяльності Вовчанського району, номери яких розважали численних глядачів аж до вечірньої пори.


 

На сайті

Сейчас 23 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!