Збори депутатів всіх рівнів

02.02.2018

2 лютого відбулися збори депутатів всіх рівнів, під головуванням голови Вовчанської районної ради А.В. Степанця. На зборах були присутні перший заступник голови Харківської обласної ради Коваленко В.М., депутати обласної ради: Звєрєв В.О., Антоненко О.А., голова Вовчанської райдержадміністрації Мірошник В.М., радник з питань регіонального розвитку Харківського відокремленого підрозділу УСТАНОВИ «ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» Родченко В.Б., депутати районної, селищної та сільських рад, голови територіальних громад, начальники управлінь, відділів, служб та секторів РДА, представники засобів масової інформації, працівники секретаріату районної ради.

 


Питання, яке розгладалося на зборах депутатів всіх рівнів, це  виконання на території Вовчанського району вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», в обговоренні якого взяли участь перший заступник голови Харківської обласної ради Коваленко В.М., радник з питань регіонального розвитку Родченко В.Б., голова Вовчанської райдержадміністрації Мірошник В.М., які наголошували на тому, що в Україні триває активний процес, добровільного об’єднання територіальних громад. 665 об’єднаних територіальних громад вже працюють в нових умовах, забезпечених децентралізацією. Державна політика України у сфері місцевого самоврядування в першу чергу спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає проведення кардинальних змін і системних реформ, децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері.  Очікується, що 2018 рік стане ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування: до кінця року більшість існуючих мало чисельних місцевих рад можуть об’єднатися, отже стати спроможними перебрати на себе більшість повноважень, належним чином використовувати ресурси і нести відповідальність за свої дії перед людьми. Це створить стійке підґрунтя для наступних кроків місцевого самоврядування, а також сприятиме прискоренню реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, соціальних послуг, енергоефективності та інших секторах.

По завершенню обговорень депутати затвердили резолюцію зборів.

Підводячи підсумки зборів Анатолій Степанець зазначив, що нам потрібно разом вирішувати перспективні і повсякденні завдання щодо розвитку нашого району, забезпечення життєдіяльності територій, покращення життя людей, об'єднавши зусилля депутатів всіх рівнів. Це наша основна мета і обов'язок.

 

На сайті

Сейчас 69 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!