Свято Івана Купала

09.07.2018

Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Свято Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал.

6-7 липня в більшості громад району відбулися народні купальські гуляння та обряди, які особливо полюбляє молодь. В ці дні бажаючі мали можливість повеселитись і гарно провести час у розвагах та іграх.

.

Вовчансько-Хутірська громада

На свято вдалось добратись Нептуну та життєрадісним Мавкам, які разом з мешканцями громади танцювали і веселились досхочу.

Юрченківська громада

Вовчансько-Хутірська громада

Дівчата плели віночки – символ щастя та одруження. Потім пускали їх на воду, щоб дізнатися, звідки чекати на свого нареченого. Парубки готували ритуальне вогнище, що є обов’язковим атрибутом свята, адже згідно переказів, воно має магічну силу - перестрибуючи його, люди проходять ритуал очищення від усього лихого. Відчайдушні хлопчаки та дорослі стрибали у воду, намагаючись зарядитись магічною, як стверджують знавці давньоукраїнської культури, водою, яка стає такою саме у купальську ніч.

Вовчансько-Хутірська громада

 


 

На сайті

Сейчас 27 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!