Святкуємо день визволення Рубіжного

Поряд з  Рубіжним  є мальовнича гора, щедро вкрита деревами та кущами, з якої все село можна бачити як на долоні. Ця  природна краса  у військових картах минулої війни називалася висота 170. Тут у далекому 1942 році, коли на село наступали наші війська, загарбники розташували укріплений плацдарм з якого вели нищівний вогонь. У ті дні на підступах до села загинуло більше десяти тисяч наших солдат і офіцерів. І це тоді, коли за визволення всіх інших населених пунктів  Вовчанського району загинуло 11 тисяч бійців. Лише порівнявши ці дві цифри можна уявити, які запеклі бої точилися тут.

Пам’ять про всіх загиблих визволителів мешканці Рубіжного свято бережуть  і  з покоління в покоління передають розповіді про те, якою дорогою ціною дісталося мальовничому селу звільнення від загарбників.

Двадцять третього серпня черговим проявом такої пошани і поваги до подвигу солдат минулої війни став урочисто-траурний мітинг  з нагоди 75-ї річниці визволення села. Серед тих, хто прийшов вклонитися пам’яті  полеглих були народний депутат України Д.Шенцев, Почесний громадянин Вовчанського району, депутат районної ради В.Пієв, завідувач сектору культури та туризму райдержадміністрації М.Лєсніков, делегація  районної організації ветеранів, учні місцевої школи, представники громадськості та  мешканці громади старшого покоління. Почесним гостем серед  ветеранів був  Василь Харитонович Мамоненко, нині єдиний з живих у громаді учасників бойових дій.

На урочисто-траурному мітингу, який відкрила голова громади К.Долина, з привітаннями виступили голова місцевої ветеранської організації Г.Харківщенко. Свої привітання з нагоди 75-річниці визволення Рубіжного передав громаді і голова райдержадміністрації В.Мірошник. Його на мітингу зачитав М.Лєсніков. Він також зачитав привітання від губернатора області Ю.Світличної  з нагоди державних свят –Дня Прапора, Дня Незалежності України, а також 75-ї річниці звільнення Харкова і області від загарбників. Мешканців громади привітали також народний депутат України Д.Шенцев, депутат районної ради В.Пієв, голова районної організації ветеранів В.Триньова. На мітингу з літературно-художньою композицією виступили  учні місцевої школи.

Учасники мітингу хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували подвиг воїнів-визволителів, а настоятель місцевого храму отець  Ігор  відслужив поминальний молебень.

Також гості після мітингу відвідали Верхньо-Салтівський  історико-археологічному музей–заповідник де ознайомився з ходом ремонту, що тут здійснюється в рамках реалізації двох виграних музеєм міні-проектів. Завідувач сектору культури та туризму М.Лєсніков та директор музею Л.Письменюк детально розповіли гостям про те, які зміни на краще чекають музей, а також ознайомили з експозицією у якій представлено старожитності часів, коли на цих землях жили племена аланів.

 

На сайті

Сейчас 45 гостей онлайн

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!