Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Вовчанської  районної  ради


Муніципальна няня

08.05.2019

З січня 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам - « муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні.

Для отримання даної допомоги необхідно:

  1. Самостійно обрати няню
  2. Укласти офіційний договір ( не потребує нотаріального завірення )
  3. Подати документи в управління соціального захисту:

-         заява,

-         копія договору з нянею,

-         свідоцтво про народження дитини,

-         копія сторінок паспорту мами або тата,

-         документи про оплату послуги няні.

Розмір компенсації на послуги няні з січня 2019 року  складають 1626 грн.

Компенсація сплачуватиметься додатково до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років.

Урядовий проект  муніципальна няня має три мети.

Перша- це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці держава виплачуватиме такій сім’ї щомісячну компенсацію на няню. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення в кінці кожного місяця після надання документа про оплату послуги няні щомісячно.

Друга мета Уряду полягає в підтримці жінок працездатного віку, які працюють нянями. Держава турбуючись про гідну пенсію  для таких жінок, пропонує офіційне працевлаштування по догляду за дітьми.

Як це виглядатиме на практиці?  Мама самостійно обирає няню, укладає  з нею цивільно – правовий договір, який  не потребуватиме нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги муніципальна няня.

Якщо жінка, яка прагне офіційного працевлаштування в сім’Ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП ( фізична особа підприємець) та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата, жінка з заробітної плати самостійно буде сплачувати щомісяця податок і єдиний соціальний внесок. Оскільки більшість нянь в Україні жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини.

Третя мета Уряду – «страхування» сімей від недобросовісних нянь. Формалізація відносин між батьками та нянею додасть ще більшої відповідальності й впевненості обом сторонам. Няня, отримавши офіційне працевлаштування, отримає впевненість у завтрашньому дні, а мама гарантію, що її дитина у надійних руках. А Уряд потурбується про  соціальний захист обох.

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

 

На сайті

На даний момент 12 гостей на сайті

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!