Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Вовчанської  районної  ради


Соціальний захист

30.05.2019

23 лютого 2017 року Харківською обласною радою створено КУ «Кризовий соціальний центр для жінок» (далі – Центр) є спеціальною соціальною установою для тимчасового перебування жінок (у тому числі матерів з дітьми), що потрапили у важку життєву ситуацію  та потребують допомоги.

Центр здійснює свою діяльність без розголошення інформації про своє місцезнаходження та без розміщення вивіски на приміщенні (будівлі, споруді чи інше), в якому він знаходиться.

Основною метою діяльності Центру є надання комплексної допомоги жінкам (у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених, або звільненням з місць позбавлення волі, або потраплянням у ситуації торгівлі людьми, або вчиненням стосовно них гендерно обумовленого насильства.

Для успішного вирішення завдань Центр забезпечує роботу з надання таких соціальних послуг:

-         соціальна адаптація – допомога в аналізі життєвої ситуації, визначення основних проблем, шляхів їх вирішення, надання інформації з питань соціального захисту населення, представництво інтересів, корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті, допомога в оформленні документів, сприяння працевлаштуванню, допомога у зміцненні/відновленні родинних та соціально корисних зв’язків;

-         соціальна інтеграція та реінтеграція – розвиток, формування та підтримка соціальних навичок, допомога в отриманні безоплатної правової допомоги, допомога в оформленні документів, допомога в отриманні реєстрації місця проживання , сприяння в отриманні житла, працевлаштуванню;

-         соціальна реабілітація – навчання, формування, розвиток та підтримка соціально-побутових навичок;

-         надання притулку – надання ліжко-місця з комунально-побутовими послугами, за можливості одягом, взуттям, харчуванням, організація отримання медичних послуг, медичного обстеження, інші  соціальні послуги, визначені чинним законодавством України.

Центр працює цілодобово за річним планом. Центр може

надавати платні послуги відповідно до чинного законодавства України.

Термін перебування постраждалих осіб у Притулку становить до 7 днів. У разі необхідності, термін може бути продовжено до 6 місяців. У виняткових випадах максимальний термін перебування у притулку може становить 12 місяців.

Працівники Центру та клієнти надають письмові зобов’язання про дотримання режиму конфіденційності та несуть відповідальність за розголошення інформації, що містять конфіденційні відомості.

У разі потреби поселення до  Притулку необхідно звернутись до одного із суб’єктів, які реалізують заходи щодо запобігання та протидії торгівлі людьми або домашньому насильству, а саме до місцевої державної адміністрації, органів місцевого самоврядування,управління соціального захисту населення, органів Національної поліції, служби сім’ї, дітей та молоді.

Торгівля людьми

Реальна історія людини, яка постраждала від торгівлі людьми.

Андрій, 28 років, аспірант

Я відмовився від захисту дисертації та вирішив поїхати на заробіток до Москви. Там оселився в хостелі, шукав роботу лаборанта, однак отримував одну відмову за іншою. Гроші, які взяв із собою, швидко закінчувались, тому коли мені запропонували роботу на будівництві, я погодився. Мене та ще кількох чоловіків привезли на об’єкт, забрали паспорт для оформлення, реєстрації та договору. Працювали з 8 ранку до опівночі, іноді навіть до наступного ранку, через таке навантаження я частково втратив зір і зовсім не міг прочитати договір, коли мені принесли його на підпис. Роботодавці пояснили, що цей договір терміном на рік із заробітної платою 5 тис. дол. США, проте коли я підписав його, обидва екземпляри та паспорт виконроб залишив у себе. Коли ми закінчили даний об’єкт, я зовсім захворів і попросив розрахуватися зі мною. Мені сказали, що згідно підписаного контракту, я маю відпрацювати весь термін, а до того часу мене ніхто нікуди не випустить, та не поверне паспорт.

Через сім місяців, коли я був зовсім кволим від виснаження та затяжного бронхіту, привезли нових заробітчан з Молдови, а мене у зв’язку із хворобою вигнали. Мені віддали паспорт та 100 доларів на зворотну дорогу. Повернувшись в Україну, я  звернувся до місцевої громадської організації та державних структур, де отримав психологічну та медичну підтримку, а також допомогу у започаткуванню власного бізнесу.

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми

Звертайтеся до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання (перебування)

При собі мати:

-Документ, що посвідчує особу;

- У разі наявності матеріали та документи, які підтверджують факт торгівлі людьми (копії проїзних документів, довідку про порушення кримінальної справи, довідку про перетин державного кордону, медичні висновки тощо).

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми , надасть Вам змогу отримати:

-         кваліфіковану психологічну, медичну, правову, соціальну допомогу, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації, реалізації права на освіту;

-         допомогу в тимчасовому притулку;

-         одноразову матеріальну допомогу, яка виплачується 1 раз на рік протягом 2 років у розмірі прожиткового мінімуму для відповідної категорії осіб.

 

На сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Президент України

Урядовий портал

Харківська державна адміністрація

Wediz.com!