Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Вовчанської  районної  ради


Положення

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням ХXVII сесії

районної ради VII скликання

від 14 червня 2018 року

№ 898 - VІІ

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про звання “Почесний  громадянин

Вовчанського району”

(нова редакція)


м. Вовчанськ


1. Загальні положення

1.1. Звання «Почесний громадянин  Вовчанського району» є найвищою  районною відзнакою, що присвоюється жителям  Вовчанського району , регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток  Вовчанського району у сферах економіки , культури, мистецтва, спорту, науки  та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету району як на державному, так і на міжнародному рівні.

1.2. Звання «Почесний громадянин  Вовчанського району» присвоюється особі лише один раз.

1.3. Право присвоєння звання «Почесний громадянин  Вовчанського району»  належить виключно  Вовчанській районній раді та визначається рішенням районної ради.

1.4. Звання «Почесний громадянин  Вовчанського району» присвоюється щорічно не більше ніж одній особі.

1.5.Звання «Почесний громадянин Вовчанського району» може бути присвоєно громадянину незалежно від віку, статі, соціального становища, місця роботи та посади. Звання «Почесний громадянин  Вовчанського району» може бути присвоєно громадянину незалежно від місця проживання на день присвоєння звання.

1.5. Звання «Почесний громадянин Вовчанського району» не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена і не знята у встановленому порядку.

1.6. У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Вовчанського району”, кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив в законну силу, питання позбавлення її звання та повернення знаку «Почесний громадянин  Вовчанського району»  та посвідчення Почесного громадянина  Вовчанського району вирішуються на пленарних засіданнях районної ради.

2. Порядок висування кандидатур та перелік документів на присвоєння звання
«Почесний громадянин Вовчанського району»

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин  Вовчанського району» належить:

2.1.1. Голові  Вовчанської районної ради;

2.1.2. Голові Вовчанської районної державної адміністрації;

2.1.3. Постійним комісіям Вовчанської районної ради;

2.1.4. Міській, селищним, сільським радам Вовчанського району;

2.1.5. Територіальним громадам сіл, селищ, міста;

2.1.6. Юридичним особам (незалежно від форм власності та напрямку діяльності);

2.1.7. Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Вовчанського району, (за умов підтвердження легітимності зборів трудових колективів);

2.2. Самовисування на звання «Почесний громадянин Вовчанського району» не розглядаються.

2.3. При висуванні кандидатури до районної ради подається клопотання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Вовчанського району».

2.4. Одночасно з клопотанням про присвоєння звання «Почесний громадянин Вовчанського району» подаються такі документи:

2.4.1. Анкета, яка містить вичерпні біографічні дані про кандидата.

2.4.2. Довідка, яка містить відомості про досягнення особи у сферах діяльності, зазначених у п.п.1.1. цього Положення.

2.4.3. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Вовчанського району або визнання його видатних заслуг.

2.4.4. Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, які підтримують висування кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

2.5. Клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин  Вовчанського району» без подання документів, визначених п.2.4. цього Положення, не розглядаються.

2.6. Документи, визначені п. 2.4., мають бути надані до районної ради у термін з 1 травня  до 30 червня (включно) кожного року. Клопотання, що надійшли після зазначеного строку, у поточному році не розглядаються.

3. Порядок розгляду матеріалів щодо присвоєння звання
«Почесний громадянин Вовчанського району»

3.1.Для визначення  кандидатури на звання «Почесний громадянин Вовчанського району» рішенням районної ради утворюється громадська комісія (далі- Комісія). Голова Комісії  та його заступник обираються на засіданні  Комісії  із числа її членів.

3.2. Розгляд кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Вовчанського району»  здійснюється президією  Вовчанської районної ради разом з Комісією. Засідання Комісії  є правомочним за умови присутності не менше половини її загального складу. Рішення приймаються більшістю голосів від загального складу.

3.3. Протокол засідання Комісії разом з іншими документами та проектом рішення виноситься на розгляд районної ради.

3.4. Рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Вовчанського району» приймається на пленарних засіданнях районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради та набуває чинності з моменту його прийняття.

3.5. Робота по узагальненню клопотань, подання їх на розгляд сесії районної ради, підготовка проектів рішень районної ради з питань присвоєння звання «Почесний громадянин  Вовчанського району», здійснення записів у Книзі Почесних громадян  Вовчанського району покладається на організаційний відділ виконавчого апарату районної ради.

4. Порядок присвоєння звання
«Почесний громадянин Вовчанського району»

4.1. Церемонія присвоєння звання «Почесний громадянин Вовчанського району» відбувається до урочистих дат ( Дня незалежності України, або інших  державних або загальнорайонних свят).

4.2. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин  Вовчанського району», вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина  Вовчанського району та нагрудний знак «Почесний громадянин  Вовчанського району».

4.3. Запис про Почесного громадянина Вовчанського району вноситься до Книги Почесних громадян  Вовчанського району, яку веде організаційний відділ виконавчого апарату районної  ради. Запис про Почесного громадянина Вовчанського району  повинен  містити: П.І.Б.особи, її посада, напис «за досягнення», дата та номер рішення районної ради.

4.4. Посвідчення Почесного громадянина  Вовчанського району та нагрудний знак «Почесний громадянин  Вовчанського району» вручаються головою районної ради та головою районної державної адміністрації .

4.5. Нагрудний знак «Почесний громадянин  Вовчанського району» носять на лацкані піджака зліва.

4.6. Посвідчення Почесного громадянина  Вовчанського району, нагрудний знак «Почесний громадянин  Вовчанського району» та запис у Книзі Почесних громадян  Вовчанського району мають один реєстраційний номер. Їх реєстрацію здійснює  організаційний відділ виконавчого апарату районної ради.

4.7. Почесний громадянин не може мати ніяких  звільнень перед чинним законодавством України.

4.8. Фотопортрети Почесних громадян разом з автобіографічними нарисами розміщуються у Вовчанському районному  будинку культури.

Заступник голови районної ради                                                           О.В.Камінська

 


 

На сайті

На даний момент 33 гостей на сайті

Президент України

Харківська державна адміністрація