Сергієнко Олександр Якович

Сергієнко Олександр Якович народився 05.05.1918 року в с. Захарівка Вовчанського району і до призову в лави армії пройшов шлях від рядового колгоспника до агронома в рідному селі. Після Великої Перемоги демобілізувавшись з армії очолив колгосп ім. Калініна в с. Захарівка. В результаті об'єднання декількох господарств був обраний головою найбільшого в районі колгоспу ім. Карла Маркса з площею сільгоспугідь 10522га, з яких орні землі складали 8609 га. Колгосп мав 4 тракторні бригади, 3 великих молочнотоварні ферми, в яких налічувалось 4200 корів. Одних цукрових буряків господарство вирощувало більше 1000 га.

Впродовж 45 років очолюване ним господарство постійно тримало передові позиції в районі і області, як в рослинництві, так і в тваринництві. В 1973 році за досягнуті успіхи колгосп був нагороджений перехідним Червоним прапором міністерства сільського господарства України та республіканського комітету профспілки робітників та службовців сільського господарства. Сам Олександр Якович був нагороджений багатьма бойовими та трудовими державними нагородами.

Крім того велика увага приділялась ним соціальній сфері: були відремонтовані і добудовані лікарня, школа, введені в експлуатацію Будинок культури, комбінат побутових послуг, авто гараж, безліч побутових приміщень. За допомогою колгоспу розпочалося будівництво приватних будинків для колгоспників, запрацювали олійниця, дитсадки, побудували дорогу з твердим покриттям від с. Захарівка до с. Благодатне. В 2005 році за рішенням громади в селі була відкрита Меморіальна Дошка на честь Сергієнка О.Я.

Він завжди був хорошим сім'янином та батьком проявляв милосердність та повагу до людей.

 

На сайті

На даний момент 25 гостей на сайті

Президент України

Харківська державна адміністрація